Kolejną wędliną z Zakładów Mięsnych Wojciech Dobija z Żywca, którą udało nam się zakupić w sklepie Piotr i Paweł jest sucha krakowska. Wędlina ta jest dostępna w plastrach w opakowaniu 100g.

Sucha krakowska z Żywca w plastrach

Opakowanie podobnie jak opakowanie parówek bezglutenowych jest bardzo czytelnie oznaczone, z przodu jest duży znak przekreślonego kłosa, natomiast z tyłu na etykiecie jest napisane, że produkt jest bezglutenowy. Na etykiecie wyczytać można że 100 g wędliny zrobione jest ze 138 gramów mięsa. Podstawowymi przyprawami jest sól, pieprz i czosnek, dodatkowo producent użył substancji konserwującej – azotynu sodu.
W smaku jest delikatna, uwielbiam pajdę chleba posmarowaną masłem z kilkoma plastrami suchej krakowskiej 🙂 czasami posmaruje ją tartym chrzanem dla wzmocnienia smaku.

Sucha krakowska z Żywca w plastrach

Suchą krakowską z Żywca można również dostać w kawałku, dzięki czemu dłużej zachowuje świeżość. W plastrach wspaniale się nadaje na kanapki, a w kawałku na przykład do sałatek 🙂

Sucha krakowska z Żywca w kawałku

Tagi:

Zostaw odpowiedź

Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge

*