Mateusza bardzo trudno było, zresztą w dalszym ciągu jest trudno przekonać do jedzenia warzyw w kawałkach lub w całości. Musieliśmy uciec się do małego podstępu, żeby przemycać mu w jedzeniu warzywa. Tym podstępem są zupy kremy. Przykładową zupą jest zupa brokułowa.

Składniki:
1 średni brokuł
2 średnie marchewki
1 cebula
2 ziemniaki
1 łyżka przyprawy bezglutenowej
sól, pieprz
100 ml jogurtu naturalnego
2 łyżki tartego ser żółtego
groszek ptysiowy bezglutenowy

Warzywa obierz, pokrój w grubą kostkę i ugotuj w wodzie do miękkości. W trakcie gotowania dodaj 1 łyżkę przyprawy bezglutenowej. Wszystko dokładnie zmiksuj, dodaj sól i pieprz do smaku. Na końcu dodaj jogurt naturalny.
Zupa jest pyszna jeżeli dodasz ser żółty, podawać z groszkiem ptysiowym lub posypaną uprażonymi na suchej patelni płatkami migdałowymi.
Zupa szybka i prosta w przygotowaniu i pełna witamin 🙂

Zupa krem brokułowa

Tagi: , ,

komentarze 2 do wpisu “Zupa krem brokułowa”

  1. colon cleansing napisał(a):

    Thanks for an idea, you sparked at thought from a angle I hadn’t given thoguht to yet. Now lets see if I can do something with it.

  2. Maggie Duk napisał(a):

    I found your blog on google and read a few of your other posts. I just added you to my Google News Reader. Keep up the good work Look forward to reading more from you in the future.

Zostaw odpowiedź

Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge

*